Aksident i trefishtë në Fier/ 26-vjeçari i dehur në timon, 4 të plagosur

2 Prill 2024, 14:42 / AKTUALITET ALFA PRESS

Aksident i trefishtë në Fier/ 26-vjeçari i dehur në timon,

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Fier, ku të plagosur kanë mbetur 4 persona.

Mësohet se një 26-vjeçar i cili drejtonte makinën në gjendje të dehur, është përplasur me dy mjete të tjera. I riu me inicialet O.G. ka goditur automjetin me drejtues 22-vjeçarin me iniciale H. A. në fshatin Dukas dhe një automjet tjetër të parkuar në rrugë.

Për pasojë, është plagosur vetë 26-vjeçari dhe shoferi tjetër, së bashku me dy pasagjerë. Të katërt ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Për ngjarjen ka nisur hetimi, ndërkohë që pritet të merren në hetim shoferi.

 

Po ndodh...