Partia e Lirisë i përgjigjet Autoritetit të Dosjeve: Ata që falsifikojnë janë superfëlliqësira

23 Shtator 2022, 16:14 / AKTUALITET ALFA PRESS

Partia e Lirisë i përgjigjet Autoritetit të Dosjeve: Ata që

“Superfëlliqësira që falsifikojnë”, Kështu është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi në një reagim pas qëndrimit të Autoritetit të Dosjeve ku këta të fundit i kujtuan kreut të PL, Ilir Meta Kodin Penal, pasi ai i cilësoi si “fëlliqësira”.

Deklarata e plotë:

Mashtrimi dhe falsifikimi i dokumentave janë vepra të rënda penale, sidomos kur kryhen nga zyrtarë përgjegjës për mbrojtjen e autenticitetit të tyre.

Superfëlliqësira janë ata që falsifikojnë dhe mashtrojnë duke cënuar të drejtat dhe privatësinë e të përndjekurve nga ish-Sigurimi i Shtetit.
Të tillë jeni sa kohë keni shkelur me vetëdije dhe në bashkëpunim ligjet.
Ju që u vutë në alarm nga e-mail anonim i një sigurimsi VFLP dhe për një ditë bëtë 7 vendime dhe shkelët 6 herë ligjin, ju e dini shumë mirë se kush është I.M.
Ju që nga 3 Gushti nuk i ktheni përgjigje viktimës për të cilën u “alarmuat”, ju jeni të korruptuar deri në fyt nga Edvin K. Rama dhe Larva e tij, me leje ndërtimi dhe ndërtime pa leje.
Turp që për hir të korrupsionit tuaj dhe të të afërmve tuaj mashtruat Kuvendin dhe opinionin publik.
Nuk keni për t’i shpëtuar kurrë dënimit ligjor!
Koha e sigurimsave dhe e patronazhistëve ka përfunduar njëherë e përgjithmonë!- Tha Blushi.

Po ndodh...