EMRI/ Kush është 27-vjeçari që u plagos me armë në Velipojë

2 Prill 2024, 22:57 / AKTUALITET ALFA PRESS

EMRI/ Kush është 27-vjeçari që u plagos me armë
Emiljano Paloka, është 27-vjeçari që u plagos me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të marte në Velipojë.

Ngjarja ka ndodhur në malin e Kolajve, ndërsa ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat. Paraprakisht dyshohet  se ngjarja ka ndodhur pas sherrit mes dy komshinjve.

Mësohet se i plagosuri aktualisht ndodhet në sallën e operacionit.

Njoftimi i policisë:

‘Rreth orës 21:45, në malin e Kolajve  Velipojë, në  rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi E. P., 27 vjeç, banues në fshatin Pulaj-Plazhë, i cili është transportuar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes  dhe sëbashku me dy grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë Njësia Shkodër po vijojnë krehjen e zonës.