“Më shkatërroi mbesën”, daja i gruas së vrasësit 37-vjeçar: Është shtatzën ë me fëmijën e pestë, kur përdhunoi të miturën në 2017, ai nuk…

12 Qershor 2024, 08:20 / BOTA ALFA PRESS

“Më shkatërroi mbesën”, daja i gruas së

Daja i nuses së 37-vjeçarit që vrau mbesën e tij 11-vjeçare në Greqi, pasi tentoi ta përdhunonte, ka dhënë dëshminë e tij.

Ai shprehet i shqetësuar për mbesën e cila ka kaluar jetën me një njeri të tillë dhe se ka bërë 4 fëmijë me të, madje çifti po presin fëmijën e pestë.

“Ma shkatërroi mbesën”, është shprehur ai për mediat greke.

Daja i gruas së 37-vjeçarit tregon se mbesa e tij ka qenë e kujdesshme, pasi ai kishte dhunuar një 14-vjeçare në 2017. Gruaja e tij nuk e ka ditur saktësisht se çfarë ka ndodhur në rastin e 2017, por dinte vetëm që është dëunuar me 9 vite pezullim dhe se autori nuk ka kërkuar asnjëherë falje gruas të tij për atë që ndodhi.

Vetëm disa ditë para se të kryente vrasjen makabër, ai e kishte pyetur gruan e tij për datën sepse më 16 qershor duhej të paraqitej në polici.

 
 

 

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128