Në “ethet” e Champions, Real e Barça ndezin “motorët”, por shqetësojnë disa titullarë

2 Prill 2024, 11:43 / SPORT ALFA PRESS

Në “ethet” e Champions, Real e Barça ndezin

Në Spanjë, Real Madrid dhe Barcelona vijojnë betejën në distancë për titullin në La Liga, por në të njëjtën kohë janë të fokusuar edhe në sfidat e tyre në Champions League, respektivisht kundër Man.City dhe PSG. Në Madrid, Bellingham dhe Valverde po punojnë me ritme të larta për të qenë në kushte perfekte përballë Man.City:

“Organizim për City”, shkruan AS në faqen e parë. Ndërkohë, në Barcelonë janë disa lojtarë që janë në garë me kohën për të qenë prezent në sfidën kundër PSG, dy prej tyre janë De Jong dhe Pedri:

“Dëshirojnë të luajnë në Paris”, shkruan Sport në faqen e parë. Një tjetër çështje e hapur në shtëpinë e Barcelonës mbetet edhe e ardhmja e trajnerit Xavi. Është e qartë që presidenti Laporta kërkon ta mbajnë në skuadër, për këtë arsye ka përpiluar një plan për të bindur Xavi-n që të mos largohet në fund të këtij sezoni:

 

Po ndodh...

ide