Në kërkim nga Gjermania/ Arrestohet shqiptari, po tentonte të kalonte kufirin për në shtetin grek

22 Shtator 2022, 18:22 / AKTUALITET ALFA PRESS

Në kërkim nga Gjermania/ Arrestohet shqiptari, po tentonte të

Kapet në Kapshticë nga pala greke një shqiptar i kërkuar në Gjermani.

Një shtetas shqiptar është kapur nga policia kufitare e Kapshticës teksa po tentonte të kalonte kufirin për në Greqi. Ndalimi është bërë në bashkëpunim me sektorin e verifikimit të pasaportave.

Shqiptari 26 vjeç është kapur dje në mesditë.

I riu shqiptar rezulton i kërkuar me urdhër arresti europian të lëshuar nga autoritetet gjermane për vjedhje dhe grabitje. 

 

Po ndodh...