Parashikimi i motit, 3 tetor 2022

3 Tetor 2022, 07:38 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit, 3 tetor 2022

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme vendi do të ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme.

Moti do të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit si dhe alternime vranësirash kalimtare kryesisht të larta dhe transparente.

Era do të fryjë me drejtim juglindje e veriperëndim 1-8m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 18/29 diell pak re
Kukës 11/23 diell pak re
Lezhë 17/27 diell pak re
Dibër 10/24 diell pak re
Durrës 16/29 diell pak re
Tiranë 13/29 diell pak re
Elbasan 13/30 diell pak re
Berat 12/30 diell pak re
Vlorë 15/28 diell pak re
Korcë 10/21 diell pak re
Gjirokastër 12/28 diell pak re
Sarandë 15/28 diell pak re

Po ndodh...