Sherri në Kukës, vetëdorëzohen 3 personat e shpallur në kërkim

24 Prill 2024, 17:31 / AKTUALITET ALFA PRESS

Sherri në Kukës, vetëdorëzohen 3 personat e shpallur në
Tre personat e shpallur në kërkim në Kukës, pas sherrit të dhunshëm që u shënua dy ditë më parë, janë vetëdorëzuar në komisariat.

Pas konsultimit me prokurorin, shtetasit e vetëdorëzuar A. E., 48 vjeç, U. E., 46 vjeç dhe I. M., 30 vjeç u proceduan në gjendje të lirë, për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”.

Pas sherrit nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. E., 40 vjeç, gjithashtu të përfshirë në këtë rast.

Ndërkaq, Policia po punon për kapjen e personit të fundit të kërkuar për këtë rast, Q. M., 29 vjeç.

Materialet shtesë i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm, Kukës”, sipas policisë.