Zjarr në Klos, terreni i vështirë nuk lejon ndërhyrjen e zjarrfikëses

11 Korrik 2024, 08:51 / AKTUALITET ALFA PRESS

Zjarr në Klos, terreni i vështirë nuk lejon ndërhyrjen e

Një vatër zjarri është shfaqur në malin e Balgjajt në territorin e bashkisë Klos.

Raportohet se janë përfshirë nga flakët ahishte dhe pisha shumëvjeçare.

Punonjësit e bashkisë Klos dhe banorët e zonës që mbrëmë kanë shkuar për shuarjen e zjarrit.

Terreni është shume i vështirë dhe është e pamundur që të ndërhyjë zjarrfikësja.

Zjarri po merr përmasa të mëdha pasi ndihmohet dhe nga era.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128