Lëkundjet e forta të tërmetit ‘shkundin’ Indonezisë, ja sa ishte magnituda

24 Mars 2024, 08:03 / BOTA ALFA PRESS

Lëkundjet e forta të tërmetit ‘shkundin’

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi sot pjesën jugore të arkipelagut indonezian, njoftoi Agjencia Meteorologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë (BMKG).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 104 kilometra në juglindje të qytetit të Ede (në ishullin Flores) dhe thellësia fokale llogaritet në 47 kilometra.

Në deklaratën e BMKG theksohet se nuk ka rrezik për cunami.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme të konsiderueshme materiale nga tërmeti.

 

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128