Tërmeti i fortë ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

24 Prill 2024, 16:00 / BOTA ALFA PRESS

Tërmeti i fortë ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte

Një tërmet me magnitudë 5.0 ka goditur këtë të mërkurë prefekturën japoneze të Ibaraki, në ishullin Honsho, njoftoi Agjencia Meteorologjike e Japonisë.

Për momentin nuk ka informacione për viktima të mundshme apo dëme materiale dhe nuk është lëshuar paralajmërim për cunami.