Dollari amerikan në ‘podium’/ Barazohet sërish me monedhën europiane në raport me Lekun!

15 Shtator 2022, 09:55 / EKONOMI ALFA PRESS

Dollari amerikan në ‘podium’/ Barazohet sërish me

Dollari amerikan është barazuar këtë mëngjes me monedhën europiane në raport me lekun teksa është blerë sot me 116.5 lekë dhe është shitur me 117.7 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane gjithashtu blihet sot me 116.5 lekë dhe shitet me 117.4 lekë duke u barazuar kështu me Dollarin amerikan.

Franga zvicerane blihet sot me 120.3 lekë dhe shitet me 121.5 lekë referuar tregut të brendshëm.

Paundi britanik blihet sot me 133.6 lekë dhe shitet me 136 lekë në raport me ditën e djeshme./SCAN

Po ndodh...