Forcohet Dollari amerikan dhe Franga zvicerane/ Java nis në të ‘gjelbër’ për valutat kryesore

19 Shtator 2022, 10:51 / EKONOMI ALFA PRESS

Forcohet Dollari amerikan dhe Franga zvicerane/ Java nis në të

Dollari amerikan blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 117.2 lekë sipas kursit të këmbimit lokal në raport me javën e kaluar.

Paundi britanik blihet me 132 lekë dhe shitet me 134.5 lekë krahasuar me javën që lamë pas duke regjistruar kështu një zbritje të lehtë të vlerës.

Monedha europiane blihet këtë të hënë me 116.3 lekë dhe shitet me 117 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Franga zvicerane ndërkaq është blerë mëngjesin e sotëm me 119.7 lekë dhe është shitur me 120.6 lekë./SCAN

Po ndodh...