Këmbimi valutor 30 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

30 Qershor 2024, 08:17 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor 30 qershor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do blihet me 92.8 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 99.7 leke dhe do shitet me 100.4 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 103.1 lekë dhe do shitet me 104 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.4 lekë dhe do shitet me 118.4 lek.