Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

3 Shkurt 2024, 08:28 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë
Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 95.5 lekë dhe do shitet me 96.5 lekë.

Euro do blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.5 lekë dhe do shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 120.8 lekë dhe do shitet me 121.8 lekë.

Po ndodh...