Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

24 Nëntor 2022, 08:10 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Sot një euro në tregun e këmbimit valutor shqiptar blihet me 116. 5 lekë, ndërsa shitet me 117.1 lekë.

Dollari blihet 111.5  lekë dhe shitet me 113.1.

Ndërsa paundi britanik sot në tregun shqiptar blihet me 134.2 lekë dhe shitet me 135.4 lekë.

Franka zvicerane blihet me 118.1 dhe shitet me 119.

Po ndodh...