Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

24 Janar 2023, 07:57 / EKONOMI ALFA PRESS

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro.

Dollari amerikan këmbehet me 106.4 lekë në blerje dhe 107. 5 lekë në shitje.

Euro blihet me 115. 9 lekë dhe shitet 116.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131. 4 lekë dhe shitet me 132. 7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115 lekë, ndërsa në shitje me 116 lekë.

Po ndodh...