Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

10 Shkurt 2024, 08:28 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e
Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.9 lekë dhe do shitet me 97 lekë.

Ndërsa monedha evropiane euro do te blihet me 103.6 lekë dhe do të shitet me 104.7 lekë.

Franga zvicerane do blihet me 109.4 lekë dhe do shitet me 110.3 lekë, ndërkohë paundi britanik do blihet me 120.9 lekë dhe do shitet me 121.7 lekë.

Po ndodh...