Parashikimi i motit për sot, ja çfarë na pret

13 Shkurt 2024, 07:30 / EKONOMI&SOCIALE ALFA PRESS

Parashikimi i motit për sot, ja çfarë na pret

Ditën e sotme parashikohet një mot me reshje të dobëta në të gjitha qarqet.

Në Veri të vendit, në lartësitë mbi 900 m nga niveli i detit reshjet do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 8 / 15 °C , në vendet e ulëta: 6 / 14 °C dhe në vendet malore: 1 / 10 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

 

 

 

 

 

Po ndodh...