Parashikimi i motit për ditën e sotme, 11 korrik 2024

2024-07-11 08:43:52 / AKTUALITET ALFA PRESS

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 11 korrik 2024

Vala e të nxehtit vijon të përfshijë vendin tonë, teksa temperaturat vijojnë të jenë të larta.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare dhe hera-herës deri të dendura në relievet malore të jugut dhe lindje të territorit në orët e mesditës dhe pasdites.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 33 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

në vendet malore: 17 / 32 °C.

 

Happening now...