Gazetari ironizon rithemelimin: Skenat në Kuvend? Ishin votë pro buxhetit!

2023-11-20 20:19:01 / IDE ALFA PRESS

Gazetari ironizon rithemelimin: Skenat në Kuvend? Ishin votë pro

Mazhoranca miratoi këtë të hënë me 73 vota pr. buxhetin e vitit 2024 mes tymit dhe zjarrit të flakadanëve të futur në sallën e parlamentit nga opozita.

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se skenat e opozitës sot në Kuvend iu dukën më shumë si një festë dhe votë pro buxhetit.

“Unë e pashë më shumë si festë, ne kemi disa arsye për të festuar; kombëtarja është kualifikuar për në Berlin, festat e nëntorit dhe Vitit të Ri po afrojnë dhe e gjitha çfarë ndodhi në Kuvend ishte e bukur në thelb, s’duhet ta shohim me kaq tragjizëm. Ajo që bëri sot opozitë në një farë mënyrë ishte votë pro buxhetit se e manifestoi me flakadanë, dukej më shumë si stadium sa si Kuvend”, ironizoi gazetari.

ideas