lasagna

2023-09-18 07:15:36 / RECETA ALFA ALFA PRESS

lasagna

Lasagna is a first dish, rich and very tasty. You can cook it anytime and it doesn't take much time.

Ingredients

200 g of grated parmesan cheese,
1 packet of noodles for lasagna, (purchased ready-made).
1 onion
1 carrot
4 tablespoons olive oil
50 g butter
salt, pepper
250 g broth or water
1 glass milk
100 g ground beef
250 ml tomato sauce béchamel
sauce

GUIDELINES

Grijmë hollë karotat, selinonë dhe qepën dhe të gjitha i skuqim në një tigan të nxehtë me vajin e ullirit.
Më pas hedhim dhe mishin e grirë dhe e lëmë në zjarr të fortë për disa minuta. Pasi të jetë gati, shtojmë salcën e domateve, lëngun e mishit ose ujin, kripë, piper dhe i lëmë të ziejnë të gjitha në tenxhere reth 2 ore.

E përziejmë herë pas here duke shtuar lëng mishi ose uji dhe në fund ngadalë, qumështin.
Në kohën që ziejne perbersit , përgatisim beshamelin, duke pasur parasysh që për lazanjat ai duhet të jetë i hollë. Kur t’i kemi edhe perbersit , edhe beshamelin gati, nxejmë furrën në 160 gradë dhe fillojmë të shtrojmë lazanjat.

Grease a pan with butter and spread a few spoonfuls of the prepared dish in it.
Place a layer of lasagna on top of them, then a layer of béchamel, again a layer of dish and cover them with a layer of Parmesan cheese (grated hazelnuts).

Repeat the same for all layers. At the end, we mix the dish and the béchamel together and put the last layer.
We bake it for 55 minutes, until it forms a golden layer.

Happening now...