Kupa e Shqipërisë/ Sot mësohen dy çerekfinalistët e fundit

2023-02-03 11:04:08 / SPORT ALFA PRESS

Kupa e Shqipërisë/ Sot mësohen dy çerekfinalistët e

Sot do të luhen dy ndeshjet e fundit të raundit përkatës të Kupës së Shqipërisë, nga të cilat dy prej tyre do të shkojnë në çerekfinale.

Në orën 13:00, Vllaznia do të ndeshet me Bylisin në “Loro Boriçi” dhe vendasit shihen si favorit në këtë sfidë pasi edhe ndeshjen e parë ata fituan 2-0.

Një tjetër sfidë interesante është ajo ndërmjet Teutës dhe Erzenit që do të zhvillohet në orën 16:00. Ndeshja e parë midis këtyre dy ekipeve përfundoi me rezultatin 1-1, pra gjithçka mbetet e hapur për një biletë në çerekfinale.

Dy ekipet që kalojnë sot në çerekfinale, do t’i bashkohen gjastë të tjerave që janë Tirana, Partizani, Laçi, Kastrioti, Kukësi dhe Egnatia.

ideas

services

  • POLICE129
  • STREET POLICE126
  • AMBULANCE112
  • FIREFIGHTER128