VIDEO/ Rei Manaj, sulmuesi shqiptar tund për herë të 14-të rrjetën në kampionat me një supergol

2024-02-25 13:38:52 / SPORT ALFA PRESS

VIDEO/ Rei Manaj, sulmuesi shqiptar tund për herë të 14-të

Rei Manaj është kthyer në një makineri golash në Turqi, me sulmuesin shqiptar që ka tundur për herë të 14-të rrjetën në Superligën Turke, kësaj radhe kundër Pendiksporit të Endri Çekiçit.

Në minutën e 69’ të takimit, Manaj mori një top në mesfushë, kaloi në mënyrë spektakolare një mbrojtës dhe u nis në sprint për të mos u ndalur nga askush, i cili i vetëm përballë portierit nuk gaboi.

Përveç golave të shënuar në kampionat, 27-vjeçari ka tunudur rrjetën dhe katër herë në Kupë, duke shkuar kështu në kuotën e 18 golave këtë sezon.

VIDEO KETU

 

ideas

services

  • POLICE129
  • STREET POLICE126
  • AMBULANCE112
  • FIREFIGHTER128