Kjo është pjesa e gardërobës suaj që nuk del kurrë nga moda

20 Shtator 2022, 08:48 / JETË ALFA PRESS

Kjo është pjesa e gardërobës suaj që nuk del kurrë

Mund të themi se është gjithmonë e përjetshme. Po flasim për pjesën e sipërme të rezervuarit të thjeshtë, minimal. “Këmisha”, siç e njohim ne, apo kanatjerja prej shumë vitesh është ylli i tendencave të sezonit. Sidomos e bardha, pa kohë, shumica prej nesh e kemi mbajtur diku në gardërobën tonë dhe e kemi veshur edhe mbi pulovra dhe triko në dimër.

Është në thelb një pjesë që mund të vishet me të vërtetë në të gjitha stinët. Në verë vishet nga mëngjesi në mbrëmje, me pantallonat e shkurtra, fundin dhe xhinset tuaja. Në stinët e tjera mund të vishni një këmishë ose një triko. Një tjetër trend është ta kombinoni me xhaketën tuaj të preferuar oversize.

Shumë shtëpi të modës si Bottega Veneta, LOEWE, Prada dhe Ralph Lauren e vendosin atë në koleksionet e tyre. Dashuria për këtë veshje ka të bëjë edhe me faktin se ajo është e veshur nga kushdo, çdo moshë dhe çdo moshë.

Kjo është pjesa e gardërobës suaj që nuk del kurrë  Kjo është pjesa e gardërobës suaj që nuk del kurrë  Kjo është pjesa e gardërobës suaj që nuk del kurrë

Po ndodh...