Plane për fundjavën? Mësoni si do të jetë moti

31 Mars 2023, 16:04 / JETË ALFA PRESS

Plane për fundjavën? Mësoni si do të jetë moti

Kjo fundjavë parashikohet të jetë me mot të paqëndrueshëm dhe e ngrohtë.

Sipas MeteoAlb, dita e shtunë do të sjellë vranësira të shpeshta, që do të gjenerojnë reshje shiu, si fillim në zonat veriore dhe më pas gradualisht do të përfshijnë edhe zonat qendrore dhe jugore, por që do të jenë në sasi më të pakta.

Dita e diel mbetet me reshje, por në sasi më të pakta.

Të shtunën, parashikohet që të ketë rritje të temperaturave në orët e para të mëngjesit, duke bërë që vlerat minimale të luhaten në 4 apo 5 gradë Celsius, ndërsa vlera maksimale nuk do të shkojë më shumë se 19 gradë Celsius.