Sulmi në Zaporizzhia, Zelensky: Terroristët nuk kanë vend në botën e qytetëruar

30 Shtator 2022, 12:24 / KOSOVA & BOTA ALFA PRESS

Sulmi në Zaporizzhia, Zelensky: Terroristët nuk kanë vend në

Presidenti i Ukrainës tha se Rusia ka sulmuar me raketa rajonet e Zaporizhzhia, Mykolaiv Oblast dhe Dnipropetrovsk, sipas BBC.

Volodymir Zelensky pretendon se 16 raketa u lëshuan vetëm në Zaporizhzhia këtë mëngjes. Sipas zyrtarëve lokalë, të paktën 23 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

“Këtë mund ta bëjnë vetëm terroristët, të cilët nuk duhet të kenë vend në botën e qytetëruar”, tha ai në një postim në Telegram.

 

Po ndodh...