Viktimizimi/ “I vetmi fajtor është Albin Kurti”, Vuçiç: Na vrisni të gjithë, nuk e njohim kurrë Kosovën!

24 Shtator 2023, 20:58 / KOSOVA ALFA PRESS

Viktimizimi/ “I vetmi fajtor është Albin Kurti”,

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për herë të parë pas sulmit në veri të Kosovës, ku u vra një efektiv i policisë së Kosovës dhe u plagos një tjetër, teksa ka deklaruar se fajtor për këtë situatë është kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Vuçiç u shpreh i prerë duke thënë se nuk ka asnjë mundësi që Serbia të njohë Kosovën, zyrtarisht ose jo zyrtarisht, “edhe nëse vriten të gjithë”.

“Atyre që mendojnë se do të ushtrojnë presion që Serbia ta njohë Kosovën e pavarur, unë u them “Ne kurrë nuk do ta njohim Kosovën e pavarur, ju mund të na vrisni të gjithëve”- theksoi Vuçiç teksa shtoi: “Harroni njohjen e Kosovës. zyrtarisht dhe jo zyrtarisht”.

 

ide