Parashikimi tronditës/ Vdekja e një mbretëreshe, një luftë e re dhe tërmete

9 Shtator 2022, 12:14 / MISTERE ALFA PRESS

Parashikimi tronditës/ Vdekja e një mbretëreshe, një

Një nga figurat më me ndikim të historisë botërorë, mbretëresha Elizabeth II e Mbretërisë së Bashkuar, vdiq ditën e djeshme. Monarkja ishte dëshmitarja e shumë prej ngjarjeve më të rëndësishme të planetit gjatë mbretërimit më të gjatë në historinë e vendit të saj, prandaj dhe vdekja e saj shkaktoi shumë reagime në mbarë botën.

Vdekja e saj sjell ndërmend  një profeci të Nostradamusit, gati 500 vjet më parë, që paralajmëroi fundin e kurorës britanike.

 

Çfarë parashikonte Nostradamus për vitin 2022?

 “Profecitë” e Nostradamus  për vitin 2022 përfshinin një përmbysje globale, me ngjarje natyrore, fillimin e një lufte të re botërore dhe lamtumirën e një mbretëreshe, e cila do të shkaktonte kaos global dhe luftë për pushtet, si dhe rënien e një meteori, shembje dhe tërmete.

Në tekstin e Katrainit 97 të shekullit 8, Nostradamus shkroi: “Në fund të luftës, fuqitë e mëdha ndryshojnë. Tre fëmijë të bukur lindin pranë bregut. Ata do të shkatërrojnë njerëzit kur të rriten. Ata do ta ndryshojnë mbretërinë dhe nuk do ta shohin më të zhvillohet”.

 

Si interpretohen tekstet e Nostradamusit?

Ekspertët” konfirmojnë se fëmijët i referohen princave Ëilliam, Herry dhe Princeshës Beatrice, të gjithë nipërit e Mbretëreshës Elizabeth II dhe Princit Philip. Lufta do të jetë ajo e Falklands në 1982. Çuditërisht, shtatë ditë pas përfundimit të konfliktit, Diana, Princesha e Uellsit lindi Ëilliam, fëmijën e saj të parë. Ndërsa bregdeti mund t’i referohet lumit Thames,që kalon përmes Londrës, ose në Oqeanin Atlantik, që rrethon Mbretërinë e Bashkuar dhe është çelësi i identitetit britanik si një komb ishull.

Kështu, profecia do të paralajmëronte se, pas vdekjes së Mbretëreshës, monarkia britanike do të ishte e dënuar me zhdukje dhe do të ishte një paragjykim që mbreti i ri Charles III nuk do të kalonte shumë kohë në fron, për shkak të moshës së tij, ndërsa pasardhësi i Princit Ëilliam mund ta kthejë shtetin në një demokraci parlamentare jo-mbretëruese.

https://www.marca.com/en/lifestyle/uk-news/2022/09/09/631ab8b3268e3e64498b4597.html 

Po ndodh...