Zbulohet pas 32 vitesh/ Kjo foto është ‘Grali i Shenjtë’ përsa i përket provave të ekzistencës së UFO-ve

18 Gusht 2022, 18:12 / MISTERE ALFA PRESS

Zbulohet pas 32 vitesh/ Kjo foto është ‘Grali i

Më 4 gusht 1990, dy të rinj po punonin si kuzhinierë në një hotel në Pitlochry, një qytet i bukur Highland Perthshire, pak jashtë Parkut Kombëtar Cairngorms në Skoci.

Në orën 21:00, pas një dite të gjatë në një kuzhinë të nxehtë, ata udhëtuan me makinë rreth 13 milje në veri përgjatë A9 për në Calvine, një vend në buzë të Cairngorms, për një shëtitje nëpër kodra.

Ata nuk kishin shkuar larg kur panë një objekt të madh, të ngurtë, në formë diamanti, rreth 100 këmbë të gjatë, që rrinte pezull në heshtje në qiell sipër tyre.

 Të tmerruar, u fshehën në disa shkurre dhe ngritën sytë.

Minuta më vonë, ata dëgjuan britmën e një avioni reaktiv që shkonte në veri: Në vitin 1990, RAF Leuchars në Fife kishte dy skuadrilje luftarakë Tornado në gatishmëri 24-orëshe për të kapur aeroplanët ndërhyrës rusë.

Avioni u kthye dhe rrethoi 'gjënë' përpara se të nisej në kursin e tij origjinal, sikur piloti ta kishte parë gjithashtu objektin dhe të ishte kthyer për një vështrim më të afërt.

Përfundimisht dy burrat e nxorën kamerën e tyre nga vendi ku ishin fshehur dhe e filmuan. Në atë pikë, objekti u largua vertikalisht lart dhe u zhduk, në qiell.

Të bindur se sapo kishin parë një UFO, ata i çuan fotot e tyre në Daily Record, një nga gazetat kryesore të Skocisë. 

Por asnjë histori nuk u shtyp kurrë: Gazeta ia kaloi fotografitë Ministrisë së Mbrojtjes.

Dhe më pas, fotografitë thjesht u zhdukën – së bashku me dy kuzhinierët e rinj.

Ndërsa tani për herë të parë, ne mund të zbulojmë atë foto nga një person i brendshëm i Ministrisë së Mbrojtjes i cili e  përshkroi si fotografia më spektakolare e UFO-ve të kapur ndonjëherë, dhe Grali i Shenjtë për sa i përket provave se UFO-t ekzistojnë vërtet./ Marrë nga mailplus.co.uk

Zbulohet pas 32 vitesh/ Kjo foto është ‘Grali i

Zbulohet pas 32 vitesh/ Kjo foto është ‘Grali i
Ish-oficeri i RAF, Craig Lindsay me foton që e mbajti të fshehur për 32 vjet

Po ndodh...