A do të jetë në krah të Berishës? Mediu përgjigjet për aksionin opozitar

22 Shtator 2022, 13:45 / POLITIKË ALFA PRESS

A do të jetë në krah të Berishës? Mediu përgjigjet

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu nuk ka disktuar ende me Sali Berishën për aksionin opozitar.

Ai nënvizoi se në zgjedhjet e ardhshme lokale, opozita duhet të hyjë me një kandidat.

Nuk kam pasur një disktuim me të rreth kësaj çështje, bashkë me kolegët e tjerë jemi përpjekur të shohim mënyrën e një organizimi sepse zgjedhjet që kemi përpara ka dy nivele, ka një nivel  për bashkitë që opozita duhet të ketë një kandidat. Ideja e primarve nuk funksionon thjesht dhe vetëm brenda një partie politike”,. u shpreh Mediu/ Euronews Albania

 

Po ndodh...