Basha: Hapja e bazës në Kuçovë, lajm i mirë jo vetëm për Shqipërinë, por për sigurinë e të gjithë rajonit

4 Mars 2024, 16:02 / POLITIKË ALFA PRESS

Basha: Hapja e bazës në Kuçovë, lajm i mirë jo

Në një postim në profilin e tij në rrjetin social facebook, kreu i PD, Lulzim Basha, shprehet se "hapja e bazës së Kuçovës është një lajm i mirë jo vetëm për Shqipërinë, por për sigurinë e të gjithë Rajonit në një kohë të trazuar".

"Mirënjohje NATO-s, SHBA, Turqisë, Italisë, Gjermanisë, Britanisë së Madhe dhe aleatëve të tjerë për ndihmën dhe mbështetjen për paqe dhe siguri në Ballkanin Perëndimor." - shkruan kreu i PD, Lulzim Basha.

Më poshtë reagimi i plotë:

Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 15 vjet më parë ishtë një nga arritjet më të mëdha të shqiptarëve. Sot falë mbështetjes së Aleancës më të madhe të sigurisë u hap baza ajrore e NATO-s në Kuçovë.

Ky është një lajm i mirë jo vetëm për Shqipërinë, por për sigurinë e të gjithë rajonit në një kohe të trazuar dhe të kërcënuar nga përpjekjet e Rusisë për të krijuar vatra te reja konflikti në Ballkanin Perëndimor.

Mirënjohje NATO-s, SHBA, Turqisë, Italisë, Gjermanisë, Britanisë së Madhe dhe aleatëve të tjerë për ndihmën dhe mbështetjen për paqe dhe siguri në Ballkanin Perëndimor.

 

Po ndodh...

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128