Basha shigjeton Rithemelimin dhe maxhorancën: Sulme ndaj sistemit të drejtësisë, presion SPAK për interesa të pista politike

13 Prill 2024, 11:26 / POLITIKË ALFA PRESS

Basha shigjeton Rithemelimin dhe maxhorancën: Sulme ndaj sistemit të
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat foli për kërcënime ndaj SPAK.

Ai akuzoi grupin e Rithemelimit dhe maxhorancën se sulmojnë sistemin e drejtësisë.

Njëra palë sulmon me fjalor të papranueshëm sistemin e drejtësisë, dhe SPAK në veçanti, duke insinutar në demonizimin e imazhit dhe nxirjen e punës së kësaj strukture, kur vjen fjala për hetimin e korrupsionin. Pala tjetër, PS dhe kryeministri i vendit, po bëjnë gjithçka për të pamundësuar hetimet dhe çuarjen para drejtësisë të të korruptuarve. Në veçanti kur tani një numër i madh zyrtarësh janë ose në arrest, ose në hetim për korrupsion.”, tha Basha.Po ndodh...