Belinda Balluku shkon në SPAK

15 Maj 2024, 16:27 / POLITIKË ALFA PRESS

Belinda Balluku shkon në SPAK
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme ku po merret në pyetje.

Ende nuk dihet se pse ministrja është thirrur në SPAK, ndërkohë që vartës të saj të rëndësishëm ose janë në burg ose janë nën hetim për abuzimet me tenderat dhe fondet publike.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128