“Nuk takohem me dikë të përcaktuar për korrupsion”, Berisha reagon për deklaratën e ambasadores Kim

30 Shtator 2022, 12:55 / POLITIKË ALFA PRESS

“Nuk takohem me dikë të përcaktuar për

Në një komunikim të zhvilluar me gazetarët, kreu i PD Sali Berisha është pyetur lidhur me deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim ndaj tij. Berisha i ka cilësuar deklaratat e ambasadores Kim, të njëjta me ato të kryeministrit Edi Rama.

Ka disa pasaktësi, zyrtarët amerikanë nuk takohen me persona të dizenjuar, është një deklaratë sikur ta kishte bërë Edi Rama. Them sepse është gënjeshtër dhe jo e vërtetë dhe këtë e di çdo shqiptarë. Zyrtarë të lartë të departamentit takohen me të dizenjuar.”, tha ai.

 

Po ndodh...