Protesta e 7 korrikut/ Boçi: Do marrin pjesë 30 mijë qytetarë, Çani bën reagimin epik

30 Qershor 2022, 22:09 / POLITIKË ALFA PRESS
Protesta e 7 korrikut/ Boçi: Do marrin pjesë 30 mijë

Deputeti demokrat ka deklaruar se në protestën e 7 korrikut kundër qeverisë Rama të thirrur nga Berisha, do të ketë rreth 30 mijë qytetarë. Kjo deklaratë duket se ka surprizuar dhe të ftuarit në studio, ku gazetari Arjan Çani nuk ka fshehur habinë.

Pjesë nga biseda: 

Arjan Çani: Keni një ide sa vetë do të vijnë në protestë? 10 mijë përshembull vijnë?

Luçiano Boçi: 10 mijë, 20 mijë, 30 mijë… Do të ketë më shumë se 30 mijë protestues. Do të jetë një protestë masive. Por kjo nuk është çështje numrash. 

Arjan Çani: Uaaa, e di ç'do të thotë 30 mijë veta o Ylli?!

 

Po ndodh...