Spiropali i përgjigjet akuzave të Shehajt për ministren e Ramës dhe përplaset me Bardhin

23 Qershor 2022, 11:13 / POLITIKË ALFA PRESS

Spiropali i përgjigjet akuzave të Shehajt për ministren e

Ditën e sotme në seancën plenare, kryeministri Edi Rama i ka deleguar interpelancën me Agron Shehajn ministres Elisa Spiropali. Ministrja i është përgjigjur deputetit të Partisë Demokratike, ndërkohë që ka debatuar edhe me deputetin Gazment Bardhi.

“Ju Shehaj e keni njohur biznesin dhe po bëni këtë në politikë por ju dëshmoni moskuptim ose gjyq popullor si hetim për investimet strategjike. Po cënoni klimën e investimeve në vend”, tha Spiropali.

Ndërkohë, teksa Bardhi fliste nga vendi, ministrja i ka kërkuar të mos qeshë shumë.

“Mos qesh Gaz se shumë gaz ke pasur këto kohë”, i tha ajo.

Po ndodh...