VIDEO/ "Me çfarë statusi është Alex Soros në konferencë?"/ Rama i ikën gazetares që e pyet

29 Shkurt 2024, 14:39 / POLITIKË ALFA PRESS

VIDEO/ "Me çfarë statusi është Alex Soros në

Kryeministri Edi Rama refuzoi pyetjen e gazetares së SYRI TV, Ambrozia Meta në konferencën për shtyp me Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Rama e mbylli konferencën ndërkohë që gazetarja po e pyeste se pse Aleks Soros duhej të ishte i pranishëm jo vetëm në samit, por edhe në foton familjare.

Edhe pse nuk përfaqëson asnjë organizatë apo ndonjë shtet, si person i pazgjedhur dhe i paemëruar, Soros ishte dje në samit si pjesë e delegacionit shqiptar.

Kurse në samitin e sotëm ai ishte në foton familjare, njësoj si të gjithë zyrtarët e lartë shtetërorë të rajonit dhe BE-së.(Video këtu)