Kek me gështenja

1 Dhjetor 2022, 07:22 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Kek me gështenja

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e gatimit: 30 minuta

Për 4 persona

Përbërësit

200 gr miell gështenje, 140 ml ujë, 55 gr rrush i thatë, 15 gr stika pishe, 1 lugë gjelle vaj ulliri, një e kapur kripë.

Përgatitja

1. Vendosni rrushin e thatë në ujë të nxehtë për 15 minuta dhe më pas kullojeni dhe shtrydheni për të larguar ujin.

2. Në një tas të thellë hidhni miellin e gështenjave dhe një kapur kripë (me mollzat e gishtrinjve).

3. Hidhni sasinë e ujit pandërprerje dhe trazojeni me  tel kuzhine, derisa të përftoni një masë të butë gjysmë të lëngshme.

4. Lyeni formën e kekut me vaj ulliri dhe hidhni aty masën e përgatitur të kekut.

5. Mbulojeni me rrush të thatë dhe stika pishe dhe spërkateni me pjesën e mbetur të vajit të ullirit.

6. Piqeni në furrë të parangrohur në temperaturë 180 gradë C për rreth 30 minuta.

Këshilla e shefit

ü Kësaj recete mund t’i shtohen përbërës të tjerë si fara finoku, lëkura portokalli dhe rozmarinë.

ide