Rapica tigani

2 Dhjetor 2022, 08:55 / RECETA ALFA ALFA PRESS

Rapica tigani

Koha e përgatitjes: 15 minuta

Koha e gatimit: 10 mintua

Për 4 persona

Përbërësit

1.5 kg rapica,  4 lugë gjelle vaj ulliri, 2 thelpinj hudhër, spec djegës sipas dëshirës, kripë sipas dëshirës.

Përgatitja

1.      Nxehni në një tigan vajin e ullirit së bashku me hudhrat e prera hollë dhe specin djegës.

2.      Hudhrat duhet të ngelen të zverdhura (jo të marrin ngjyrë kafe).

3.      Shtoni rapicat e pastruara dhe të prera me dorë në copa të mëdha.

4.      Hidhuni kripë dhe vazhdoni gatimin për 10 minuta, në zjarr mesatar duke i trazuar shpesh.

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128