Modelja e njohur shqiptare “lë nam”, ngatërron Kadarenë me Dritëroin

1 Korrik 2024, 22:02 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Modelja e njohur shqiptare “lë nam”, ngatërron
Modelja e njohur shqiptare, Megi Luka ka bërë një “gafë” të pafalshme ditën e sotme.

Në një postim në Instastory, ish-Miss Universe Albania 2015 ka dashur që të shprehë ngushëllimet për ikjen e të madhit Ismail Kadare, por siç duket ajo e ka ngatërruar atë me autorin e mirënjohur, Dritëro Agolli.

Modelja ka publikuar një poezi të Dritëroit të titulluar “Mjegull i dashurisë”, ndërsa përkrah saj shkruan “Pusho në paqe Dritëro Agolli”.

Postimi është fshirë pak minuta pasi ajo e kishte hedhur, dhe nuk dihet nëse modelja e ka vënë re vetë gabimin, apo të tjerë i kanë treguar se është Ismail Kadare ai që humbi jetën sot, ndërsa Dritëro Agolli është ndarë nga jeta para 7 vitesh.

Modelja e njohur shqiptare “lë nam”, ngatërron