Reperi shqiptar arrestohet në Itali! Kapet në flagrancë nga policia duke shitur drogë në Milano

21 Qershor 2024, 15:11 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Reperi shqiptar arrestohet në Itali! Kapet në flagrancë nga

Reperi shqiptar është arrestuar së fundmi nga policia italiane në Milano.

Artisti i njohur si Daxter akuzohet për shitje të lëndëve narkotike. Nga kontrolli i bërë iu gjet në makinë 19 doza kokaine dhe dy mijë euro para cash.

Reperi pikas nga policia pasi ka kaluar me automjetin e tij dhe k ashitur doza kokaine te një blervs australian. Pas kësaj policia i është vënë pas duke e ndjekur derisa e ka arrestuar.

Daxter është lindur në qytetin e Durrësit por ka emigruar në Itali së bashku me familjen. 25-vjeçari është i njohur në shtetin fqinj për muzikën e tij, si dhe pak muaj më parë reperi ka bashkëpunuar me këngëtarin shqiptar Stresi.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128