Tragjike/ Aktori i njohur vdes në një aksident në moshën 27-vjeçare

31 Mars 2024, 09:58 / SHOWBIZ ALFA PRESS

Tragjike/ Aktori i njohur vdes në një aksident në moshën

Aktori Chance Perdomo, i njohur më së shumti për rolin e tij në serialin horror të Netflix, Chilling Adventures of Sabrina, ka vdekur në një aksident me motor, në moshën 27-vjeçare.

Ylli britaniko-amerikan ka lindur në Los Angeles dhe është rritur në Southampton.

Ai u nominua për aktorin më të mirë në çmimet Bafta TV 2019 për rolin e tij në dramën ‘Three Killed by My Debt’.

Detajet se ku ndodhi aksidenti, apo si u shkaktua, ende nuk janë bërë të ditura.