Champions League, konfirmohet arbitri i sfidës Bayern Munich-Real Madrid

24 Prill 2024, 16:45 / SPORT ALFA PRESS

Champions League, konfirmohet arbitri i sfidës Bayern Munich-Real Madrid
Bayern Munich dhe Real Madrid  do të përballen mes tyre në gjysmëfinalen e Champions League. Një “finale” e parakohshme mes dy ekipeve që do të kërkojnë të kalojnë në fazën tjetër të këtij turneu.

Ndeshja do të luhet sot java dhe pavarësisht se duhen ende ditë për këtë sfidë është mësuar edhe arbitri që do të vendosë drejtësi . UEFA ka vendosur t’i besojë këtë përballje gjyqtarit francez, Clement Turpin.

Ky i fundit është i njohur për madrilenët, pasi i ka drejtuar edhe në finalen e Champions në vitin 2022, kur “Los Blancos” do të triumfonin përballë Liverpool.

Sfida mes Bayern Munich dhe Real Madrid do të luhet më 30 prill në orën 21:00 në “Allianz Arena”.

 

ide

shërbime

  • POLICIA129
  • POLICIA RRUGORE126
  • URGJENCA112
  • ZJARRFIKESJA128