Energjia elektrike, shkak i vonesës në sfidën Bylis-Egnatia

17 Shtator 2022, 15:47 / SPORT ALFA PRESS

Energjia elektrike, shkak i vonesës në sfidën Bylis-Egnatia

Problemet me energjinë elektrike kanë shtyrë ndeshjen mes Bylis dhe Egnatia-s.

Bylis-Egnatia është sfida e javës së pestë në “Abissnet Superiore”, me të dyja skuadrat që do të kërkojnë tre pikët, pas një nisje jo të keqe. Gjithsesi kjo sfidë nuk nisi ashtu siç pritej.

Kjo përballjen nisi me 13 minuta vonesë, për shkak të një problemi me dritat. Për shkak të erës së fortë, shtyllat e transmetimit elektrikë pa rënë, duke lënë pa energji elektrike qytetin e Ballshit.

Kështu u desh vendosja e gjeneratorit në stadium, për të mundësuar startin e kësaj sfide.

 

Po ndodh...