Fiorentina-West Ham, emri i arbitrit që do gjykojë finalen e Conference League

22 Maj 2023, 16:12 / SPORT ALFA PRESS

Fiorentina-West Ham, emri i arbitrit që do gjykojë finalen e

Spanjolli Carlos del Cerro Grande do të drejtojë finale e UEFA Europa Conference League 2023, ndërmjet Fiorentinës dhe West Ham, e cila do të luhet në “Eden Arena” në Pragë, Republika Çeke, të mërkurën më 7 qershor.

Del Cerro Grande do të gjykojë në finalen e tij të parë në një kompeticion klubesh të UEFA-s.

47-vjeçari ka arbitruar pesë ndeshje të UEFA Champions League dhe një ndeshje të UEFA Europa Conference League këtë sezon, duke përfshirë sfidën e dytë të çerekfinales së Championsit të UEFA-s midis Interit dhe Benfica./ SuperSport