Formacionet e Europa League, skuadrat e mëdha zbresin në fushë

11 Prill 2024, 20:42 / SPORT ALFA PRESS

Formacionet e Europa League, skuadrat e mëdha zbresin në fushë
Atalanta sfidon Liverpoolin në Anfield, në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Europa League. Trajnerët Jurgen Klopp dhe Gian Piero Gasperini kanë shuar të gjitha dyshimet, duke vendosur kështu për titullarët.

LIVERPOOL (4-3-3): Kelleher; Gomez, Konaté, Van Dijk, Tsimikas; Endo, MacAllister, Jones; Gakpo, Nunez, Elliott. Trajneri: Klopp

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; De Roon, Djimsiti, Hien; Zappacosta, Pasalic, Ederson, Ruggeri; Koopmeiners; De Ketelaere, Scamacca. Trajneri: Gasperini

Tjetër takim interesant është ai mes Milanit dhe Romës. Kuqezinjtë synojnë suksesin në këtë kompeticion, ndërsa kryeqytetasit vijnë me shumë dëshirë për të bërë mirë.  Në program janë gjithashtu Benfica-Marseille dhe Leverkusen-West Ham.

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer, Reijnders; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao; Giroud. Trajner: Pioli

ROMA (4-3-3): Svilar; Celik, Mancini, Smalling, Spinazzola; Cristante, Paredes, Pellegrini; Dybala, Lukaku, El Shaarawy. Trajner: De Rossi

Në Conference League spikat takimi mes Aston Villas dhe Lille. Edon Zhegrova kërkon të tregojë veten në Angli, në një ndeshje të rëndësisë së veçantë.

Europa League:

Liverpool – Atalanta

Milan – Roma

Leverkusen – West Ham

Benfica – Marseille

Conference League:

Aston Villa – Lille

Brugge – PAOK