Fulham e nxjerr jashtë planeve, ja çfarë pritet të ndodhë me Armando Brojën

1 Prill 2024, 23:21 / SPORT ALFA PRESS

Fulham e nxjerr jashtë planeve, ja çfarë pritet të
Armando Broja ka humbur besimin e Fulham. Kjo pasi në dy ndeshjet e fundit, trajneri Marco Silva nuk e ka grumbulluar fare sulmuesin shqiptar. Por çfarë pritet të ndodhë në fundin e sezonit me 22-vjeçarin?

Armando Broja do të rikthehet te Chelsea. Klubi londinez zotëron të drejtën e kartonit, ndërsa do përfitojë dhe 4 milionë paund nga huazimi i Brojës te Fulham.

Largimi i tij nga Chelsea nuk rezultoi i duhuri. Tashmë duhet pritur vetëm destinacioni i radhës, pasi me huazimin e 22-vjeçarit Chelsea tregoi gjithashtu se nuk e ka pjesë të planeve.

 

Po ndodh...