Gjysmëfinalja e Kupës së Italisë, VAR i heq penalltinë Juventusit

2 Prill 2024, 21:59 / SPORT ALFA PRESS

Gjysmëfinalja e Kupës së Italisë, VAR i heq penalltinë
Juventus pret Lazion në Allianz Stadium, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Bardhezinjtë pretenduan një penallti në minutën e 13-të pas një kontakti të Cambiasos në zonë.

Por, VAR ndërhyri për të sqaruar situatën dhe pas konsultimit me teknologjinë, arbitri vendosi për një pozicion jashtë loje.

Po ndodh...