Kupa e Botës/ Tersi nuk i ndahet CR7 as me kombëtaren

3 Dhjetor 2022, 19:15 / SPORT ALFA PRESS

Kupa e Botës/ Tersi nuk i ndahet CR7 as me kombëtaren

Pas largimit me bujë nga Manchester United siç duket yllit portugez nuk po i ndahet tersi.

Sofascore e ka vendosur në krye të klasifikimitë 11 lojtarëve më të dobët të fazës së grupeve, në Kupën e Botës, së bashku me katër lojtarë të Katarit. 

Ronaldo, 37 vjeç, filloi çdo ndeshje për Portugalinë në fushatën e tyre të suksesshme në fazën e grupeve, u përpoq të kishte ndikim, por shënoi  vetëm një herë dhe në përgjithësi dukej anonim për periudha të mëdha. 

Kupa e Botës/ Tersi nuk i ndahet CR7 as me kombëtaren
Ekipi i lojtarëve më të dobë të fazës së grupeve

Ndërkohë, ish-kolegu i tij, Bruno Fernandes kryeson ekipin e futbollistëve më të mirë të fazës së grupeve, duke regjistruar një vlerësim mesatar prej 8.60. 

Dy golat dhe dy asistimet e tij deri më tani e kanë vendosur atë si një nga favoritët për çmimin e lojtarit të turneut. 

Atij i bashkohet Antoine Griezmann, Lionel Messi, Kylian Mbappe dhe ylli i ri i Hollandës, Cody Gakpo. 

Kupa e Botës/ Tersi nuk i ndahet CR7 as me kombëtaren
Ekipii futbollistëve më të mirë të fazës së grupeve